Розвиток організаційного забезпечення аналізу кредитоспроможності позичальника-юридичної особи
DOI:
https://doi.org/10.26642/jen-2017-1(79)-142-150Ключові слова:
кредитоспроможність, організаційне забезпечення, позичальник, кредитор, аналіз, організаційний етап, рейтингАнотація
Стаття присвячена розвитку організаційного забезпечення аналізу кредитоспроможності позичальника-юридичної особи. Організаційне забезпечення механізму оцінки кредитоспроможності авторами досліджено у двох аспектах: 1) як сукупність організаційних етапів оцінки кредитоспроможності; 2) як організаційну структуру та взаємодію різних структурних підрозділів банку. Деталізовано та уточнено зміст етапів організаційного забезпечення аналізу кредитоспроможності позичальника-юридичної особи в розрізі таких ознак (мета етапу; відповідальний за етап; питання, що досліджуються на етапі; документування, тривалість та особливості організаційного етапу). Удосконалено документальне забезпечення організації процесу аналізу кредитоспроможності, а саме: запропоновано додаток до Резюме «Оцінка позабалансових зобов’язань (позабалансових ризиків) позичальника по проекту, що кредитується». Акцентовано увагу авторів на існуванні у міжнародній практиці двох способів процесу організації рейтингування підприємств-позичальників: 1) орієнтований на зовнішній рейтинг та 2) орієнтований на внутрішній рейтинг, ідентифіковано їх переваги та недоліки. В статті запропонований алгоритм інформаційної взаємодії основних суб’єктів аналізу кредитоспроможності позичальника за виділеними організаційними етапами при формуванні внутрішнього кредитного рейтингу, що сприятиме удосконаленню процесу кредитування підприємств, уніфікації процедури та зниженню ризиків кредитування.Посилання
Giduljan, A. (2012), Aktual'ni pytannja polipshennja metodyky ocinky kredytospromozhnosti pozychal'nykiv bankamy Ukrai'ny, Visnyk NBU, S. 50–53.
Gryvkivs'ka, O.V. (2012), Zabezpechennja finansovoi' bezpeky sil's'kogo gospodarstva, monografija, Ternopil', Aston., 340 s.
Zakon Ukrai'ny, «Pro banky i bankivs'ku dijal'nist'».
Jepifanov, A.O., Dehtjar, N.A. and Mel'nyk, M.V. (2007), Ocinka kredytospromozhnosti ta investycijnoi' pryvablyvosti sub’jektiv gospodarjuvannja, Sumy, UABS, 286 s.
Lysenok, O.V. (2006), Krytychnyj analiz ta problemy klasyfikacii' bankivs'kyh ryzykiv, «Formuvannja rynkovoi' ekonomiky», Vyp. 15, K., KNEU, S. 241–249.
Nikolajenko, Ju.V. (2015), Svitovyj dosvid ta suchasni tendencii' u galuzi upravlinnja kredytnym ryzykom, «Efektyvna ekonomika: elektron. nauk. fah. vyd», № 11, available at: http://ir.stu.cn.u /123456789/7941
Petruk, O.M., Moshens'kyj, S.Z. and Novak, O.S. (2011), «Bankivs'ki operacii'», navch. Posibnyk, Zhytomyr, ZhDTU, 568 s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Наталія Георгіївна Виговська, Володимир Георгійович Виговський
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автор, який подає матеріали до друку, зберігає за собою всі авторські права та надає відповідному виданню право першої публікації, дозволяючи розповсюджувати даний матеріал із зазначенням авторства та джерела первинної публікації, а також погоджується на розміщення її електронної версії на сайті Національної бібліотеки ім. В.І. Вернадського та у відкритому доступі в електронному архіві університету та на сайті журналу.