МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ОБҐРУНТУВАННЯ РЕСУРСІВ ДЛЯ СТВОРЕННЯ РЕЗЕРВІВ ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВ
DOI:
https://doi.org/10.26642/jen-2016-4(78)-185-191Ключові слова:
економічна безпека підприємства, ресурси, резерви, стадії життєвого циклу промислового підприємстваАнотація
Мета дослідження у висвітленні змісту та специфіки витрат для забезпечення довгострокової економічної безпеки підприємств, а також в обґрунтуванні критеріїв оцінки цих витрат на різних стадіях життєвого циклу промислових підприємств. Показана об’єктивна
необхідність створення умов для поступального розвитку та забезпечення економічної безпеки вітчизняного виробництва, що можливе лише за рахунок цілеспрямованих, усвідомлених дій
довгострокового і програмного характеру. Запропоновано основними об’єктами витрат підвищення рівня економічної безпеки підприємств розглядати техніко-технологічну, організаційну, економічну та фінансову системи на стадіях створення, експлуатації та вдосконалення. Розроблені критерії для оцінки витрат для забезпечення економічної безпеки промислових підприємств на різних стадіях їхнього життєвого циклу. Показані основні форми втрат економічної безпеки підприємств та відтворення її за рахунок створених резервів. Показано, що інвестиції в створення резервів необхідно здійснювати в період створення підприємства, а експлуатаційні витрати здійснюються безпосередньо в період експлуатації. Запропонована методика показника економічної безпеки як величина витрат на експлуатацію резервів підприємства.
Посилання
Aleksandrova, V.E. (1996), Ekonomicheskiy rost i okruzhayushchaya sreda, IEP NANU, Donetsk, 158 p.
Ivanova, G.P. (2008), Antikrizisnoe upravlenie: ot bankrotstva – k finansovomu ozdorovleniyu, in Ivanova, G.P. (Ed.), Zakon i pravo, YuNITI, Moscow, 320 p.
Arkhiereev, S.I. (2000), Transaktsionnye izderzhki i neravenstvo v usloviyakh rynochnykh transformatsiy, Biznes-Inform, Kharkiv, 283 p.
Astakhov, V.P. (2009), Analiz finansovoy ustoychivosti firmy i protsedury, svyazannye s bankrotstvom, Os', Moskow, 80 p.
Baranovskiy, V.K. (2010), “Kontseptsiya perekhoda Ukrainy na model' ustoychivogo razvitiya”, Ekonomika Ukrainy, No. 7, pp. 78–83.
Balabanov, I.T. (1995), Osnovy finansovogo menedzhmenta: kak upravlyat' kapitalom?, Finansy i statistika, Moskow, 384 p.
Vasilenko, V.A. (2005), Menedzhment ustoychivogo razvitiya predpriyatiy, Tsentr uchebnoy literatury, Kyiv, 648 p.
Gramotenko, T.A. (2008), Bankrotstvo predpriyatiy: ekonomicheskie aspekty, PRIOR, Moscow, 176 p.
Danylyshyn, B.M. (2000), Stalyj rozvytok Ukrai'ny: realii' i problemy, BMT, Kyiv, 402 p.
Kozachenko, A.V. (2008), Ekonomicheskaya bezopasnost' predpriyatiya: sushchnost' i mekhanizmy obespecheniya: monografiya, Libra, Kyiv, 280 p.
Lіgonenko, L.O. (2001), Antykryzove upravlinnja pidpryjemstvom: teoretyko-metodologichni zasady ta praktychnyj instrumentarij, Kyi'vs'kyj nac. torg.-ekon. un-t, Kyiv, 580 p.
Unkovskaya, T.E. (2007), Finansovoe ravnovesie predpriyatiya, Geneza, Kyiv, 326 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Наталія Борисівна Проценко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автор, який подає матеріали до друку, зберігає за собою всі авторські права та надає відповідному виданню право першої публікації, дозволяючи розповсюджувати даний матеріал із зазначенням авторства та джерела первинної публікації, а також погоджується на розміщення її електронної версії на сайті Національної бібліотеки ім. В.І. Вернадського та у відкритому доступі в електронному архіві університету та на сайті журналу.