СТВОРЕННЯ «ГОТЕЛІВ НА КОЛЕСАХ» – ШЛЯХ ДО ЗНИЖЕННЯ ВАРТОСТІ ТУРИСТИЧНОЇ ПОДОРОЖІ
DOI:
https://doi.org/10.26642/jen-2015-3(73)-74-77Ключові слова:
туризм, туристична подорож, залізничний туризм, транспортний туризм, пасажирські перевезенняАнотація
Враховуючи, що туристична галузь є однією з високодохідних у розвинених країнах світу, автор пропонує на рівні держави прикласти зусилля задля розвитку туризму в Україні. На думку автора, слід звернути увагу на розвиток залізничного туризму. Переобладнання існуючих та нових потягів під спеціальні туристичні, так звані «готелі на колесах», дозволить залучити пасажиропотік, адже турист зможе комфортно розміститися в купе і суттєво зекономити на послугах готелів на зупинках прямування туристичного маршруту.
В Україні потрібно організувати туристичні перевезення таким чином, щоб клієнт міг за якомога менші гроші отримати більше послуг.
Нарощування потенціалу пасажирських перевезень у цій сфері безпосередньо залежить від організаційних заходів та інвестицій у розвиток залізничної інфраструктури й рухомого складу.
Таким чином, пріоритетом може стати не лише придбання необхідної кількості одиниць рухомого складу переважно нового покоління, що відповідає європейським технічним нормам щодо залізничного транспорту, а й надання можливості приватним компаніям вийти на ринок перевезень (надати необхідні ліцензії, доступ до залізничних колій та мереж тощо). Умови оплати за використання інфраструктури мають бути однаковими для всіх перевізників, враховуючи й Укрзалізницю.
Задля зростання туристичного потоку туристичні залізничні компанії мають звернути увагу на такі напрями розвитку: впровадження високошвидкісних магістралей, підвищення рівня сервісу у потягах, організацію тематичних поїздок залізницею.
Посилання
Абрамов В.В. Історія туризму : підручник / В.В. Абрамов, М.В. Тонкошкур. – Х. : ХНАМГ, 2010. – 294 с.
Передумови створення транспортно-логістичних кластерів у межах міжнародних транспортних коридорів / Є.С. Альошинський, Є.І. Балака, Г.О. Сіваконева, С.О. Світлична // Матеріали дев’ятої Міжнародної науково-практ. конф. «Проблеми міжнародних транспортних коридорів та єдиної транспортної системи України». – Коктебель : УкрДАЗТ, 2013. – С. 87–89.
Бараш Ю.С. Розвиток залізничного туризму в Україні / Ю.С. Бараш // Вісник Дніпропетр. нац. ун-ту залізн. трансп. ім. акад. В.Лазаряна. – Д., 2014. – Вип. 8. – С. 7–11.
Гуляєв В.Г. Організація туристичних перевозок / В.Г. Гуляєв. – М. : Фінанси і статистика. – 2001. – 512 с.
Развитие железнодорожного туризма [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.0zd.ru/sport_i_turizm/razvitie_zheleznodorozhnogo_turizma.html.
[Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://vsviti.com.ua/collections/18902.
Писаревський І.М. Туризм як національний пріоритет : монографія / І.М. Писаревський. – Х. : ХНАМГ, 2010. – 284 с.
Стрілець В.І. Організація залізничного туризму в Україні як чинник підвищення прибутковості галузі / В.І. Стрілець // Вісник Дніпропетр. нац. ун-ту залізн. трансп. ім. акад. В.Лазаряна. – Д., 2011. – Вип. 1. – С. 114–117.
American-rails.com [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.american-rails.com/gcry.html.
Rail routes in France [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://about-france.com/scenic-railways.htm.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Лариса Володимирівна Марценюк
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автор, який подає матеріали до друку, зберігає за собою всі авторські права та надає відповідному виданню право першої публікації, дозволяючи розповсюджувати даний матеріал із зазначенням авторства та джерела первинної публікації, а також погоджується на розміщення її електронної версії на сайті Національної бібліотеки ім. В.І. Вернадського та у відкритому доступі в електронному архіві університету та на сайті журналу.