ІНСТРУМЕНТИ СЕК’ЮРИТИЗАЦІЇ АКТИВІВ НА ОСНОВІ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ФОНДІВ.
DOI:
https://doi.org/10.26642/jen-2015-1(71)-239-245Ключові слова:
фінансовий інструмент, сек’юритизація активів, фонд сек’юритизації, інвестиційний сертифікатАнотація
Досліджуються інструменти сек’юритизації активів на основі інвестиційних фондів. Відповідно до запропонованої вітчизняної моделі сек’юритизації активів на основі інвестиційних фондів, розроблено фінансові інструменти, що забезпечують її реалізацію. Залежно від можливості управління платежами запропоновано обслуговувати операції сек’юритизації активів інвестиційними сертифікатами з можливістю поповнення або без можливості поповнення. Використання фінансових інструментів без можливості поповнення передбачає просту та малозатратну операцію перенаправлення коштів від оригінатора до інвестора як інвестиційний дохід за сертифікатом фонду сек’юритизації. Інструменти з можливістю поповнення дозволяють не лише перенаправляти платежі за операціями сек’юритизації активів, а й здійснювати управління ними з метою мінімізації ризиків.
Посилання
Бэр Х.П. Секьюритизация активов / Х.П. Бэр. – М. : Волтерс Клувер, 2006. – 586 с.
Дзюблюк О.В. Про деякі аспекти використання кредитних деривативів у банківському ризик-менеджменті / О.В. Дзюблюк // Вісник Хмельницького нац. ун-ту. – 2009. – № 2. – Т. 1. – С. 21–23.
Закон України «Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)» [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.rada.gov.ua.
Кишакевич Б.Ю. Управління кредитним ризиком через сек’юритизацію активів банку / Б.Ю. Кишакевич // Економічний простір. – 2008. – № 11. – С. 117–125.
Оценка бизнеса : учебник / ред. А.Г. Грязнова. – 2-ое изд., перераб. и доп. – М. : Финансы и статистика, 2005. – 734 с.
Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 13 «Фінансові інструменти» від 30.11.2001 № 559 [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1050-01.
Секьюритизация ипотеки: мировой опыт, структурирование и анализ / Эндрю Дэвидсон, Энтони Сандерс, Лэн-Линг Вольф, Анне Чинг ; пер с англ. В.М. Смородинова при участии В.Качуро ; под общ. ред. О.М. Иванова; авт. вступ. ст. Г.О. Греф. – М. ; СПб. : Вершина, 2007. – 592 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Оксана Сергіївна Новак
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автор, який подає матеріали до друку, зберігає за собою всі авторські права та надає відповідному виданню право першої публікації, дозволяючи розповсюджувати даний матеріал із зазначенням авторства та джерела первинної публікації, а також погоджується на розміщення її електронної версії на сайті Національної бібліотеки ім. В.І. Вернадського та у відкритому доступі в електронному архіві університету та на сайті журналу.