DOI: https://doi.org/10.26642/jen-2015-1(71)-234-238

ВІТЧИЗНЯНИЙ КРАУДФАНДІНГ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ.

Людмила Володимирівна Михальчук, Ольга Миколаївна Сипало

Анотація


Наведено опис краудфандінга як інноваційного інструменту залучення приватних інвестицій у перспективні бізнес-проекти, як особливого виду фінансування через Інтернет. Наведено його класифікацію і списки вдалих крауд-проектів, наочно проілюстровано порівняння звичайного бізнес-процесу зі створення продукту та аналогічного процесу з використанням краудфандінга, вказано відмінності між ними та основні переваги. На підставі узагальнень літературних джерел і діючої практики закордонних підприємств та крауд-платформ, визначено перспективи застосування краудфандінга вітчизняними підприємствами різних галузей, обґрунтовано його позитивний вплив на стан економіки України. Виділено основні проблеми застосування цього інструменту у вітчизняному бізнесі відповідно до національних особливостей, надано їх роз’яснення. Описані перспективи його впровадження на українських підприємствах в умовах економічної нестабільності. Надана характеристику перших українських краудфандінгових платформ, визначені їх майбутні перспективи в цьому напрямі.


Ключові слова


краудфандінг; краудінвестування; крауд-проект; крауд-механізми; краудфандінгова платформа; приватні інвестиції; стартап; стартап-співтовариства

Повний текст:

PDF

Посилання


Віртуальна енциклопедія Вікіпедія [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http: uk.wikipedia.org/wiki/Краудфандинг.

Інвестиції по-українськи і «краудфандінг» [Електронний ресурс]. – Режим доступу :http://www.ukr.ne/news/investicii_po_ukrainski_i_kraudfanding-10761341-1.html.

Краудфандінг – нове джерело екофінансування [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http: //www. climateinfo.org.ua/content/kraudfanding-nove-dzherelo-eko-finansuvannya.

Коли в Україні з’явиться краудфандінг? [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://forbes.ua/opinions/1334049-kogda-v-ukraine-poyavitsya-kraudfanding.

Краудфандінг: на що здатні приватні мікроінвестиції [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://digit.ru/business/20130709/403158833.html.

Крупнейшие Краудфандинговые кампании 2013 года [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http: // crowdsourcing.ru/article/krupnejshie_kraudfandingovye_kampanii_2013_goda.

Краудфандінгова платформа «Велика Ідея» [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://biggggidea.com.

Краудфандінгова платформа «Спільнобачення» [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://spilno.tv.


Пристатейна бібліографія ГОСТ


Copyright (c) 2016 Людмила Володимирівна Михальчук, Ольга Миколаївна Сипало

Creative Commons License
Ця робота ліцензована Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.

Ліцензія Creative Commons
Це видання ліцензовано за ліцензією Creative Commons Із Зазначенням Авторства - Некомерційна 4.0 Міжнародна.