ДИНАМІКА ЗМІНИ СТАНУ МАШИНОБУДІВНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ ПРОТЯГОМ ОСТАННІХ ШЕСТИ РОКІВ
DOI:
https://doi.org/10.26642/jen-2014-3(69)-35-41Ключові слова:
фінансовий аналіз, машинобудівна промисловість, фінансовий результат, збиткові підприємства, рентабельністьАнотація
За станом машинобудівної промисловості України повинен відбуватися постійний моніторинг, оскільки дана галузь промисловості розвивається в умовах значної невизначеності, економічної та політичної нестабільності. Метою написання статті є здійснення аналізу фінансових показників за останні шість років підприємств машинобудівної промисловості, визначення місця машинобудування у структурі промисловості країни в цілому. В основі здійсненого аналізу машинобудівної промисловість були використані статистичні дані за 2008–2013 роки із Державної служби статистики України. У статті визначена динаміка таких показників, як: рівень прибутковості, рентабельність, ефективність діяльності підприємств, обсягів та структури виробництва та реалізації продукції, а також зайнятості. Порівняно з 2012 роком кількість збиткових підприємств промисловості у 2013 році зросла і становила 41,2 %, що на 3,2 % більше. Протягом останніх п’яти років рентабельність машинобудівних підприємств постійно стабільно зростала. Проте у 2013 році відбувся різкий спад цього показника, середнє його значення на машинобудівних підприємствах зменшилося від 10,2 % до 7 %.
Ми вважаємо, що саме держава має забезпечити максимальну підтримку для нормального господарювання тим підприємствам, сучасне положення яких - на межі ліквідації.
Посилання
Класифікація видів економічної діяльності УДК 009:2010: Наказ Держспоживстандарту України, Державний комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 № 457. 2. Фінансові результати підприємств до оподаткування за видами промислової діяльності // Веб-сторінка Державного комітету статистики [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://ukrstat.gov.ua. 3. Рентабельність операційної діяльності великих та середніх підприємств за видами промислової діяльності // Веб-сторінка Державного комітету статистики [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://ukrstat.gov.ua. 4. Доповідь «Про соціально-економічне становище України за 2013 рік» // Веб-сторінка Державного комітету статистики [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://ukrstat.gov.ua. 5. Обсяг реалізованої промислової продукції за видами діяльності // Веб-сторінка Державного комітету статистики [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://ukrstat.gov.ua. 6. Індекси промислової продукції за видами діяльності // Веб-сторінка Державного комітету статистики [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://ukrstat.gov.ua. 7. Кількість, робочий час та оплата праці найманих працівників // Веб-сторінка Державного комітету статистики [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://ukrstat.gov.ua. 8. Капітальні інвестиції за видами промислової діяльності // Веб-сторінка Державного комітету статистики [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://ukrstat.gov.ua. 9. Прямі іноземні інвестиції (акціонерний капітал) в Україні за видами економічної діяльності // Веб-сторінка Державного комітету статистики [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://ukrstat.gov.ua. 10. Чупир О.М. Тенденції розвитку машинобудівного комплексну України: сучасний стан і перспективи / О.М. Чупир // Вісник економіки транспорту і промисловості. – 2013. – № 43. – С. 99–103.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Тетяна Михайлівна Василишин
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автор, який подає матеріали до друку, зберігає за собою всі авторські права та надає відповідному виданню право першої публікації, дозволяючи розповсюджувати даний матеріал із зазначенням авторства та джерела первинної публікації, а також погоджується на розміщення її електронної версії на сайті Національної бібліотеки ім. В.І. Вернадського та у відкритому доступі в електронному архіві університету та на сайті журналу.